Máme pro tebe 6 tipů, jak se posunout v osobním a pracovním životě dále! Možná je nezužitkuješ hned, ale v budoucnu se ti vyplatí, nejen v životopise.

 

1. Poznej své silné stránky a rozvíjej je.

Kdo zná své silné stránky, umí je používat a hlavně dále rozvíjet, je bezpochyby v osobním i profesním životě šťastnější. Přihlas se do naší kariérní poradny nebo na osobnostní testování. Pomůžeme ti tvé silné stránky definovat.

 

2. Zjišťuj, co ti dává smysl a jaké jsou tvé hodnoty.

Seberealizace a aktivní trávení času ti pomůže najít a osvojit si hodnoty, které ti dávají smysl. Může tím být dobrovolnictví nebo třeba i výjezd do zahraničí, vyhledávání příležitostí pro networking díky účasti ve spolcích, kurzech či na stážích.

 

3. Networkuj!

Využití známostí ze sítě kontaktů je jeden z nejlepších způsobů, jak si najít zaměstnání. Nejde jen o něj, účel vytváření sítí daleko přesahuje hledání další pracovní příležitosti či kariérní vzestup. Networking ti zlepšuje komunikační dovednosti, umožňuje vystoupit z komfortní zóny a budovat sebevědomí. Při networkingu nejde jen o tebe, důležité je mít na paměti i zájmy a potřeby druhých. Proto máš-li zajímavý projekt nebo otevřenou pozici a víš o někom z tvé sítě, kdo by se na ni hodil, dej mu vědět. Věř, že se ti takové jednání v budoucnu vyplatí.

 

4. Zapoj se do dobrovolnictví.

I dobrovolnictví přináší nové zkušenosti, znalosti a třeba i nové přátele. Existuje celá řada aktivit a oblastí, v nichž můžeš působit. Dobrovolnictví představuje skvělou příležitost, jak si rychleji uvědomit, co tě baví, v čem jsi dobrý a co by naopak nemusela být šťastná kariérní volba. Navíc ti může pomoci získat placené místo v té oblasti, ve které bys rád v budoucnu působil. Proto si například zmínku o něm do svého životopisu neváhej přidat, zlepší tvé šance u výběrového řízení. Firmy hledí na to, co děláš ve svém volném čase a zda ho dokážeš produktivně naplnit. Dobrovolnictví jako prospěšnou volnočasovou aktivitu ocení.

 

5. Vyjeď do zahraničí.

Není třeba příliš složitě přemítat, abys našel důvody, proč se rozhodnout vycestovat do zahraniční. Kromě možnosti osamostatnit se, osvojit si cizí jazyk nebo poznat odlišnou kulturu, poznáš nové lidi a jiné prostředí. To, co je pro tebe samozřejmostí, může být v zahraničí považováno za odchylku, a naopak. Zkrátka a dobře, ať už v zahraničí setrváš jakkoliv dlouhou dobu, studuješ, pracuješ nebo jsi na stáži, život tam ti změní pohled na svět. Díky tomu se už nikdy nebudeš dívat na věci stejně. Pobyt v zahraničí ti rozšíří obzory ve všech směrech. Taková zkušenost v  životopise bude pro tebe výhodou.

 

6. Zlepšuj své soft skills a career-ready skills.

Mezi nejdůležitější patří komunikace, spolupráce, sebeorganizace či kritické myšlení. A právě všechny tyto dovednosti rozvíjíš při networkingu, studijním či pracovním pobytu v zahraničí, při dobrovolnictví nebo na našich workshopech.