Datum / čas
Date(s) - 25/11/2022
9:00 - 15:30

Místo konání
Fakulta elektrotechnická , posluchárna T2:C3-51

Kategorie


ZÁKLADNÍ OBLASTI SEMINÁŘE:

  • Jak na sociální sítě v roce 2022
  • Komunikace a popularizace vědy pohledem vědce
  • Tvorba obsahu a sebeprezentace na sociálních sítích
  • Principy komunikace s médii
  • Spolupráce s redaktorem
  • Jak vystupovat v audiovizuálních médiích nebo na konferenci
  • Rétorika, práce s dechem a hlasem
  • S jakými tématy / při jakých příležitostech média oslovovat

PROGRAM:

Seminář je rozdělen na dvě části. První třetina bude zaměřena na digitální self-marketing, kdy v úvodu probereme přípravu obsahu pro sociální sítě se zaměřením na LinkedIn, kterému se budeme věnovat podrobněji. Zbylé dvě třetiny budou zaměřeny na praktický mediální trénink, kde si vyzkoušíte spolupráci s redaktorem, vystupování před kamerou a získáte nejen zpětnou vazbu, ale hlavně mnoho tipů a triků, jak vaše verbální i fyzické vystupování před redaktorem i na veřejnosti vypilovat.

REGISTRACE zde ve formátu username@cvut.cz a heslo ČVUT je možná do 20. 11. 2022.

PRŮVODCI SEMINÁŘEM:

Petr Cieslar spravoval oficiální účty AV ČR na sociálních sítích. Je (spolu)autorem „pandemického“ projektu Věda na doma, během něhož zaznamenaly videa vědců a vědkyň z AV ČR 750 000 zhlédnutí na sociálních sítích a 150 000 přístupů na web. Petr má zkušenost i s vědeckou novinařinou – o vědě, technologiích a pop-kultuře psal pro časopis Studenta a pro Aktualně.cz. Dále publikoval pro oficiální časopis AΩ / Věda pro každého, je autorem konceptu infografického rozvoru pro sociální sítě AV ČR #vědo_hovor.

Štěpánka Duchková se v médiích se pohybuje od první poloviny 90. let. Začínala jako redaktorka deníku Telegraf a poté Metropolitan. Televizní zkušenosti získala jako redaktorka ve zpravodajství ČT. Deset let působila na Primě jako moderátorka Zpravodajského deníku a diskusních pořadů Nedělní partie a K věci. V současné době se věnuje především mediálním tréninkům a výuce prezentačních dovedností. V Českém rozhlase moderuje pořad K věci a pracuje pro TV Seznam.cz.

Jakub Lucký je absolventem a doktorandem Mediálních studií na IKSŽ FSV UK, zahraničním redaktorem Českého rozhlasu, moderátorem a lektorem rozhlasové žurnalistiky a mediálního vystupování.

Seminář je pořádán v rámci projektu OP VVV “Rozvoj kapacit pro strategické řízení výzkumu na ČVUT v Praze – CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006215“.