Datum / čas
Date(s) - 13/10/2021
16:30 - 18:30

Kategorie


Na workshopu se dozvíš, jak se učit správně. Rady a tipy z workshopu jsou založeny na aktuálním vědeckém výzkumu. Ale rozhodně nečekej vědecký slang nebo složité popisy mozku a způsobu jeho fungování. Z workshopu si odneseš spoustu jednoduchých praktických tipů.

Jak prokazuje celá řada vědeckých studií, existuje obrovský rozdíl mezi tím, jak se většina studentů učí, a co ví současný vědecký výzkum o tom, jak se učit efektivně a rychle. Studenti ztrácí neúčinným studiem spoustu času, stresují se, nebo nedosahují tak dobrých výsledků, jak by mohli.

Ale téměř kdokoliv se může učit efektivně a rychle, když zná ty správné způsoby, na přirozené inteligenci záleží mnohem méně, než si myslíš. Co opravdu ovlivňuje schopnost se rychle učit, jsou používané metody učení.

Co se naučíš:

  • Dozvíš se o největších mýtech při učení, které tě stojí spoustu času a vynaložené energie.
  • Seznámíš se s nejdůležitějšími vědecky ověřenými principy efektivního učení.
  • Dovedeš se na studium intenzivněji koncentrovat bez vyrušení a rozptýlení.
  • Zjistíš, co je to aktivní a rozložené učení a jak na to.
  • Seznámíš se s technologiemi, které ti s učením pomohou.
  • Dozvíš se, jak pochopit složitou látku.
  • Po skončení workshopu budeš naprosto přesně vědět, co dělat při učení jinak, abys naplno využil/a potenciálu svého mozku. Učení ti půjde rychleji a informace zůstanou v paměti déle!

Lektor:

Jan Kohut se přes 5 let zabývá tematikou efektivního učení a osobní produktivity v rámci projektu jakserychlenaucit.cz. Ve svých článcích, videích a online kurzech studentům pomáhá naplno využívat možností jejich mozku. Jeho rady a doporučení nevychází jenom z vlastních zkušeností, ale především z vědecky ověřených principů z oblasti neurověd a kognitivní psychologie. Také je fascinován tématy jako time management, organizace, soustředění a osobní růst. O efektivní učení se začal zajímat, jelikož sám kdysi nepatřil ke skvělým studentům, ve škole se trápil, a tak hledal způsoby, jak se učit lépe. Díky novým metodám učení dosáhl téměř okamžitě lepších výsledků.

 

Seminář se koná ONLINE přes MS Teams. Odkaz ti dorazí cca hodinu před konáním akce.

Přihlášení na akci je závazné. Věříme, že naše akce mají smysl a poskytujeme je našim studentům zdarma. Pokud se však stane, že bez odhlášení nebo omluvy předem na akci nedorazíš, napíšeme si tě na black list a na naše akce ti již nebude umožněn přístup, aby zbývalo místo pro ty, kteří mají opravdový zájem se s námi rozvíjet.

 

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.