Datum / čas
Date(s) - 21/09/2023
9:00 - 16:00

Kategorie


Život na vysoké škole přináší spoustu radostí i výzev, se kterými jsi se možná na střední škole nesetkal/a. Tato akce tě vybaví základními znalostmi a dovednostmi, které studenti potřebují k tomu, aby se jim na ČVUTu dobře žilo. V půl hodinových blocích se dozvíš praktické informace a budeš si moct vyzkoušet věci na vlastní kůži. Zúčastnit se můžeš celého dne nebo vybraných bloků, které tě zajímají.
Akce se koná ve čtvrtek 21. 9. od 9.00 do 16.00 hod. na Fakultě stavební (Thákurova 7/2077, Praha 6), v Ateliéru D. Vejdi hlavním vchodem fakulty a následuj šipky do Ateliéru D nebo se na jeho lokaci zeptej na vrátnici.

DOPOLEDNÍ BLOK

8:15-8:45           Registrace

9:00-9:30           Systém VŠ studia (Alena Brožová)

Dozvíte se vše, co v prváku potřebujete vědět. Jak si vybrat předměty, jak se zapsat na zkoušku, kolik kreditů potřebujete pro další postup, jak používat KOS a další systémy, možnosti stipendií, tipy, jak zvládnout těžkou látku a mnohem víc.

9:45-10:15         Efektivní studijní metody (Lukáš Kučera)

Umíte se učit? Pokud vám na střední škole stačilo poslouchat v hodinách a pak se na to před testem mrknout, mohli byste být na ČVUT překvapení. Dozvíte se, jakými způsoby je možné se učit a seznámíte se s metodami, které pomáhají znalosti efektivně získat a rychle je nezapomenout.

10:30-11:00      Time management (Iva Hájková Peláková)

Naučte se efektivně využívat svůj čas pomocí správného time managementu a dosáhněte svých cílů jak v osobním, studijním tak profesním prostředí. Na přednášce pochopíte, jak pracovat s prioritami, svou energií a jaké jsou základní nástroje pro lepší sebe-organizaci.

11:15-11:45      Kariérní plánování (Iva Hájková Peláková)

Připravte se na svou kariéru díky kariérnímu plánování již při studiu. Vaše kariéra totiž nezačíná ukončením školy, ale už na jejím začátku. Využijte studium efektivně a naučte se řídit svoji kariéru včas. Ukážeme vám způsoby, jak na to, a které dovednosti rozvíjet, abyste získali potřebné zkušenosti, které pak ocení nejen vaši budoucí zaměstnavatelé, ale hlavně vy sami.

11:45-13:00      OBĚDOVÁ PAUZA (nezajištěn, například Studentská menza)

ODPOLEDNÍ BLOK

13:00-13:30      Finance pod kontrolou (Jakub Rychlý)

Zjistíte, jak si sestavit a udržovat zdravý osobní rozpočet a jak neutrácet víc, než musíte. Seznámíte se se snadnými nástroji, díky kterým budete mít své příjmy a výdaje více pod kontrolou a můžete se vědoměji rozhodovat, jak s nimi naložit.

13:45-14:15      Zdravý životní styl (Kateřina Benešová)

Zdravý životní styl se významně podílí na prevenci celé řady tělesných, ale i duševních obtíží. Osvojením některých jednoduchých principů se můžete začít cítit lépe a prožívat více spokojenosti nejen během studia, ale i v ostatních stěžejních oblastech života.

14:30-15:15      Zvládání stresu (Kateřina Benešová)

Vysokoškolské studium klade vysoké nároky na zvládání stresové zátěže, což může mít negativní dopad na vaše duševní zdraví. V přednášce se dozvíte, jak stres funguje, odnesete si prověřené tipy a cvičení, jak se stresem pracovat, aby vám mohl být ku prospěchu.

15:30-16:00      Networking (Alena Brožová)

Vysokoškolský život je mnohem víc než učení. Během VŠ můžete získat dlouholeté přátele i důležité pracovní kontakty, za chvíli totiž nebudete jen spolužáci, ale kolegové. Zjistíte, jaké možnosti se nabízí pro navazování nových kontaktů, a co za přínosy to může znamenat pro váš další život.

Na akci se musíš REGISTROVAT na webu CIPS.

Akci s Kariérním centrem ČVUT spolupořádají: