Datum / čas
Date(s) - 01/11/2023
16:30 - 19:00

Místo konání
ČVUT-CIIRC A101

Kategorie


Znáš ten pocit, kdy přesně víš, co máš dělat, ale stejně to neděláš? Stává se ti, že se občas nedokážeš do věcí „dokopat“? Nedaří se ti dlouhodobě udržet pozitivní návyky či omezovat své zlozvyky? Mezi hlavní příčiny veškerého odkládání patří slabá vůle a přehnaná očekávání, která na sebe klademe. Dobrá zpráva je, že postupnými kroky můžeme svou vůli výrazně posílit a dosáhnout zlepšení ve všech oblastech života. Vůle totiž funguje podobně jako svaly a dá se dlouhodobě posilovat. Výsledky studií ukazují, že lidé mající silnější vůli jsou spokojenější, snáze překonávají životní překážky, mají úspěšnější vztahy, lepší pracovní a studijní výsledky, jsou dlouhodobě zdravější a dožívají se více let. Smyslem semináře je předat ucelený návod, jak se postupně učit nové návyky, organizovat si lépe čas a priority a získat celkově větší kontrolu nad svým životem. Co si odneseš:

  • Jak se naučit budovat pozitivní návyky a jak se odnaučovat zlozvyky
  • Jak překonat vrozené a naučené sklony k neefektivitě, závislostem a prokrastinaci
  • Jak umět odolat pokušením
  • Jak nepodléhat výmluvám, které si děláme sami před sebou
  • Jak dobře začít a posilovat vůli tak, abychom z její síly mohli těžit dlouhodobě
  • Naučíš se organizovat čas a úkoly tak, aby se tvá vůle během dne neoslabovala
  • Jak naložit s odporem a co dělat ve chvíli, kdy se ti opravdu nechce
  • Naučíš se vědomě opouštět komfortní zónu a překonávat sám sebe

LEKTOR: LUKÁŠ HAVRÁNEK, GrowJOB Institute

Lukáš je součástí GrowJOBu od roku 2009, kdy se zúčastnil jedné z prvních přednášek Petra Ludwiga o prokrastinaci. Působí převážně jako konzultant a lektor. Je také součástí vedení GrowJOBU, ve kterém se věnuje rozvoji a inovacím v rámci lektorského týmu a dalším inovačním projektům (např. rozvoj podcastu Deep Talks).

V rámci konzultační činnosti se přes 10 let zabývá tím, jak vytvářet pracovní prostředí, do kterých se lidé rádi vracejí. Lukáš rád leze, chodí a běhá po horách. Absolvoval asi 25 horských maratonů. Vytrvalostní disciplíny mu vždy pomáhaly v jeho lektorských tématech: sebedisciplíně, budování návyků a růstovém myšlení. Lukáš Strávil rok na Pinewood Prep School v USA, vystudoval Ekonomiku a management na VUT. Jako hosta Lukáše můžete slyšet v podcastu Deep Talks nebo Czech Crunch podcastu Rosteme.

 

Rezervace

Rezervace jsou uzavřeny.