Zatím nemáš plány na léto? Inspiruj se v našem článku, kde ti představíme několik možností, jak využít letních měsíců pro svůj osobní rozvoj.

Vyraz do zahraničí

Nemáme na mysli jen letní dovolenou u moře, ale zajímavé projekty a příležitosti, které na tebe v zahraničí čekají.

Tak třeba přes Erasmus+ máš možnost poznat nejen Česko, ale celou Evropu díky projektům pro mladé lidi. A bonus navíc? Většinu nákladů ti proplatí z rozpočtu daného projektu.

Nejznámější jsou tzv. výměny mládeže a tréninkové kurzy. Jak si takový výjezd představit? Najdeš si přes českou organizaci projekt na téma, které se ti líbí (třeba ekologie, migrace nebo podpora zaměstnanosti), pošleš přihlášku a pokud tě vyberou, pojedeš na vybraný projekt, kde se s ostatními účastníky z různých států budeš věnovat tématu projektu skrze různé workshopy a semináře.

Projekty trvají většinou jeden až tři týdny.

A kde hledat? Třeba Mladiinfo, Tmelník, Brnoconnected, Brnoforyou nebo EYCB.

Najdi si stáž

S výjezdem do zahraničí se pojí i stáže. Jako studentovi vysoké školy se ti otevírá příležitost vyrazit přes Erasmus+ na stáž dle tvého výběru. Zahraniční stáže nabízí i organizace AIESEC.

I v České republice najdeš větší množství letních stáží

Věnuj čas dobrovolnictví

Pokud chceš spojit cestování s dobrovolnictvím, možná tě zaujmou  workcampy. To jsou pracovně-zážitkové pobyty, na kterých pomáháš pár hodin denně místní organizaci. Pro dobrodružnější duše existují stránky s nabídkou dobrovolnictví v zahraničí, které si zájemce zařizuje sám.

Už jsme nakousli dobrovolnictví v zahraničí, ale věnovat svůj čas prospěšné činnosti můžeš samozřejmě i v  Česku. Zajímavé nabídky najdeš například na webu Dobrovolnik. Najdeš tam možnosti jako letní tábory, doučování nebo i expertní typ dobrovolnictví, kdy pomůžeš organizací třeba s logem nebo webovými stránkami.

Vzdělávej se

Existuje velké množství online kurzů a tutoriálů. Některé jsou placené, jiné jsou k dispozici zdarma.

Osvědčenými stránkami pro online kurzy různých firem a hlavně světově uznávaných univerzit najdeš na webech jako Coursera, Stanford Online nebo Udemy.

Podívej se také na vzdělávací projekt Khan Academy

Chceš raději na letní školu? Ať už jako organizátor nebo lektor, existuje například Letní akademie Discover nebo si projdi nabídky jednotlivých zahraničních univerzit a letních škol, které nabízejí.

Co dalšího?

Třeba učení cizích jazyků, poslech podcastů, psaní blogu nebo práce na tvém profilu na LinkedInu.