Kariérní plánování 

Co ti nabízíme?

Vybrat si správnou kariéru není náhodná volba, ale postupný proces. Kariérním plánováním si můžeš lépe ujasnit své znalosti a dovednosti, prozkoumat nabízené možnosti a lépe se rozhodnout.

 

Kariérní plánování je vhodné, pokud tě zajímá:

 • jaký druh práce je pro Tebe vhodný
 • jaké máš možnosti
 • jak snadněji přejít ze školy do práce

Na těchto stránkách se postupně dozvíš:

 1. lépe poznat sebe
 2. prozkoumat možnosti, které aktuální trh práce nabízí
 3. se správně rozhodnout
 4. si udělat plán a oslovit firmu

Nemusíš mít jasno, jak přesně by Tvoje budoucnost měla vypadat, ale když půjdeš krok za krokem a začneš podstatnými věcmi, dostaneš se mnohem dál, než sis kdy myslel/a. V první řadě musíš poznat sebe a vědět, co vlastně chceš. S tím se Ti bude lépe rozhlížet po možnostech, které okolní svět nabízí. Když prozkoumáš jeho možnosti, můžeš se rozhodnout, jakým směrem se vydat. Pak už zbývá jen znát ty správné nástroje a udělat první krok.

Poznej sebe

Čím víc toho o sobě budeš vědět, tím líp. Poznej svoje silné stránky a hodnoty, ale i věci, na které by sis měl dávat pozor. Uvědom si, jak jsi na tom teď. Víš, co už umíš a co se ještě potřebuješ naučit? Co Tě baví a co naopak dělat nechceš?

Více o sobě můžeš zjistit díky:

Poznej trh práce

Vedle zorientování v sobě  samém, je nutné zorientovat se i na trhu práce. Víš jaké zaměstnance teď firmy shánějí? Víš o jakou mzdu si můžeš říct a co ti firmy vedle mzdy ještě nabízí? Jsou tvá očekávání reálná? Chceš si vyzkoušet, jak to chodí v praxi a mnoho nového se naučit?

Lépe poznat trh práce můžeš pomocí:

  Rozhodni se

  Nabídek na trhu práce je hodně, ale jak si máš vybrat tu pro tebe nejlepší? Váháš, co tě baví nejvíce a čemu se máš věnovat? Máš raději podnikat nebo se nechat zaměstnat? Bude pro tebe lepší malá firma nebo korporát? Stále nevíš, co je “to pravé ořechové”?

  Pomoct rozhodnout se Ti můžeme prostřednictvím:

   Oslov firmu

   Už víš, čemu se chceš dále v životě věnovat? Našel jsi úžasnou pracovní nabídku a teď nevíš, jak svého vysněného zaměstnavatele zaujmout? Máš si dát do CV fotku? Je dobré se tam zmínit i o tom, že jsi na letním táboře vyhrál/a závod ve skoku v pytli? Víš na co bys neměl zapomenout v motivačním dopise?

   Odpovědi na tyto a další otázky zjistíš na: