Často se nás ptáte, jestli do svého CV opravdu psát zájmy a k čemu je to dobré. Tak tedy:

Tvé zájmy jsou ukazatel toho, jaký jsi člověk. A ve firmě si nevybírají pouze odborníka, ale často především kolegu. Navíc při studiu většinou ještě nemáte tolik praxe a je fajn mít pár řádků „zadarmo“.

Ale nepiš tam takové ty obecné zájmy, které mají všichni, jako cestování, četba, sport. Buď co nejvíc konkrétní a pokud možno i originální.
Zamysli se, co potřebuješ k výkonu dané práce, na kterou se hlásíš, a jestli něco z toho objevíš i ve svých zájmech. Je fajn, když tě práce baví a nějakou její část třeba děláš i ve volném čase.
Nepřežeň to s množstvím – personalista také potřebuje vidět, že budeš stíhat i tu práci .
Napiš tam i nějakou vyloženě odpočinkovou činnost, ať zaměstnavatel ví, že umíš balancovat a neskončíš během jednoho roku na akutním příjmu s vyhořením či depresí.
Piš tam jen to, co tě doopravdy baví, zajímá a je to stále aktuální.
Všechno je o tom, jak to popíšeš a co na tom vyzdvihneš. I Netflix se dá odprezentovat tak, že si během seriálů zlepšuješ angličtinu.

Super triky na opravdu dobrý a originální životopis ti přineseme tento semestr na tematickém workshopu. Brzy otevřeme možnost se registrovat. 

Rádi ti s hledáním tvých kompetencí a tvorbou životopisu pomůžeme. Podívej se na naši Personální poradnu nebo kontaktuj přímo nás.