Videointerview 

Co je to videointerview?

Vyzkoušej si Videointerview, které bývá čím dál častěji součástí výběrového řízení. Zkusíš si nanečisto, jak by ti taková forma sebeprezentace šla a získáš zpětnou vazbu od profíků z Your Solution.

 

VIDEO NÁVOD: Video diagnostika pohledem účasníka aneb – pozvali mě do video interview, co s tím?

Jak to probíhá

Sebeprezentace spočívá v zodpovězení sady otázek na webkameru. Není tedy potřeba nikam chodit, po přihlášení ti od nás přijde odkaz, který platí týden. Během tohoto týdne můžeš spustit videointerview kdykoliv a odkudkoliv. Odpovídání trvá cca 20 minut, celkově doporučujeme vyhradit si 30 minut v kuse. K nahrávání je potřeba zařízení s internetovým připojenímwebkamerou a prohlížečem Mozilla Firefox nebo Chrome (nahrávání nepodporuje Internet Explorer ani Safari). Doporučujeme počítač či notebook, v „nouzovém případě“ lze využít i tablet nebo mobilní telefon s uvedeným prohlížečem. Aplikace tě sama provede procesem i testem, zda je technicky všechno v pořádku. Průvodní text v aplikaci obsahuje pojmy jako „uchazeč”, na které neber zřetel (typicky se metoda využívá pro nábor zaměstnanců), neplatí pro tebe tedy ani nutnost obléct se jako na pohovor, ale pořád je to testování toho, jak působíš.

Po spuštění testu se ti na obrazovce budou ukazovat otázky, na které budeš odpovídat. Také ti ale poběží čas, kterého máš na každou odpověď jen pár sekund.

Na co se tě budeme ptát

Otázky se týkají každodenní zkušenosti, není potřeba se na ně připravovat, protože se připravuješ už tím, jak běžně přemýšlíš, pracuješ a jaké máš návyky. Stačí spontánně odpovídat a uvádět příklady z vlastní praxe :-).

Typy videointerview, ze kterých můžeš vybírat

Sebepoznání – Vede k sebereflexi, mapuje stávající úroveň vybraných měkkých dovedností a slouží pro nasměrování především v osobním rozvoji.

Sebeprezentace – Posouzení stávající úrovně sebeprezentace, která se uplatňuje např. u pracovních pohovorů, ale i všeobecně při navazování vztahů s druhými lidmi. Realizace videointerview je také příležitost, jak sebeprezentaci trénovat a zlepšovat.

Co je výsledkem

Videointerview slouží jako nástroj sebepoznání. V první řadě se zamyslíš nad otázkami, které si běžně nepokládáš. Zjistíš úroveň své sebereflexe a také možnosti dalšího tréninku. Ověříš si, jak jsi na tom se sebeprezentací, jestli umíš udělat dobrý dojem. Získáš přehlednou zpětnou vazbu (do 14 dnů po videointerview) – grafy jednotlivých kompetencí, srovnání s průměrem, přehled, na čem v daných oblastech můžeš pracovat a také dostaneš slovní hodnocení psychologa, který zanalyzuje tvou prezentaci. Uvidíš tedy i to, co by si případný personalista pomyslel, kdyby šlo o skutečné přijímací řízení.

Nakládání s daty

Nahrávky slouží pouze k danému účelu (získání zpětné vazby pro další rozvoj ve spolupráci  Kariérního centra ČVUT a společnosti Your Solution) a jsou do 3 měsíců od vzniku mazány automaticky, nebo na vyžádání dříve (v případě žádosti o dřívější smazání napište na info@e-jobin.com ). Nahrávky nejsou v žádném případě poskytovány třetím stranám a ani společnost provozující aplikaci e-jobin (Your Solution, s.r.o.) s nimi nenakládá nad rámec sjednaného účelu.

Jak se přihlásit

Pro přihlášení nám napiš na kariera@cvut.cz, na který typ videointerview se hlásíš, své jméno, příjmení, kontaktní telefon a také z jaké jsi fakulty a ročníku, případně rok absolvování ČVUT.

Akce je pro studenty a absolventy ČVUT zdarma.